Geosan Development a.s. Zelený Botič: luxusní bydlení a nové byty Praha 10

Doprava / Lokalita

Nové byty v zeleni, oblast Praha - Hostivař, Záběhlice, Hamerský rybník, Malešice, či Zahradní město

Popis lokality

Najít ideální místo pro život rozhodně není jednoduchý úkol. My jsme si tento nesnadný úkol stanovili za cíl při plánování našeho nového developerského projektu. Chtěli jsme přijít s něčím unikátním, vytvořit skutečné místo pro harmonický život v přírodě i velkoměstě zároveň. Právě proto nás zaujala jedna unikátní lokalita na Praze 10, v oblasti Malešic a Záběhlic..

Prostředí kolem Botičského potoka místním obyvatelům nabízí jedinečné přírodní bohatství. Navíc je zde vše, co potřebujete pro život – od mateřských škol po zdravotnické zařízení. Dopravní spojení do centra také není problémem. Bydlení v blízkosti přírodní památky Botič-Meandry tak přináší komfort života ve městě a v přírodě zároveň, možnost kvalitního moderního bydlení se všemi jeho výhodami.

Příroda kolem Vás…

Přírodní památka Meandry Botič

Přirozený meandrovitý tok potoka Botič s břehovými porosty s výskytem chráněných a ohrožených druhů ptactva a společenstvem vodních živočichů. Chráněná přírodní oblast.

Park Botič – Milíčov

Spolu s parkem Říčanka nejstarší přírodní park v Praze. Součástí přírodního parku Botič – Milíčov jsou také přírodní památky Milíčovský les a rybníky a Pitkovická stráň. Na PP Botič-Milíčov navazuje po proudu Botiče přírodní park Hostivař-Záběhlice.

Záběhlický zámek

Záběhlický zámek je ve své dnešní podobě romantickou novobarokní rezidencí zdobící okolí.

Tvrz Práče a zámeček

Historická osada, součástí je zámek, pivovar a hospodářský dvůr.

Hamerský rybník

Okolí rybníka je oblíbeným vycházkovým místem. Při pravém břehu rybníka vyrostl sportovně-rekreační areál s restaurací, při levém břehu pak najdete vinný sklípek. V zimě je zamrzlá hladina využívaná k bruslení.

Hostivařská nádrž

Největší vodní plocha v Praze. Ze severní a částečně i jižní strany je tato přehrada obklopena lesoparkem, který je součástí přírodního parku Hostivař – Záběhlice. Jižní strana však patří především plážím a to jak travnatým tak i písčitým. Přehrada slouží především k ochraně proti povodním, k rekreačním účelům a rybářství. Její součástí je také malá vodní elektrárna.

Cyklostezky, trasy pro kolečkové brusle

V okolí vede několik cyklostezek. Příjemnou projížďku určitě zajistí stezka podél Botičského potoka směr Hostivařská přehrada. Milovníci in-line bruslení budou také spokojeni, Záběhlice myslí i na ně.

Co dalšího zde naleznete?

Pokud vás popis našeho projektu zaujal, prohlédněte si naši aktuální nabídku a volné byty na prodej z projektu Zelený Botič, případně nás kontaktujte či využijte přímo náš poptávkový formulář.


Tento projekt je již vyprodán

Navštivte naší aktuální nabídku bytů